דברו איתנו 08-9203154 ספק משרד הבטחון 83960564
MainPic
Untitled-2

ערגול פחים בטכנולוגיות מתקדמות

טכניקת ערגול פחים המיועדת לצרכי עיבוד פחים למגוון רחב של שימושים, הינה טכניקה המיושמת באמצעות הפעלת לחץ משתנה על הפח לצורך כיפופו. מטרת התהליך היא ייצור פחים בעלי אופי מעוגל המיועדים לצרכי ייצור של מיכלים, צינורות וכדומה.

תהליך הערגול הינו תהליך של עיבוד מתכת על ידי העברתה בין שניים או יותר גלילים, כאשר התוצאה היא לוחות מתכת דקים ועמידים. במהלך תהליך הערגול המתכת מוטרחת למאמצי לחיצה גוגזירה הנובעים מהחיכוך בין המתכת והגלילים ביניהן היא מוכנסת. הדגם מוכנס ומתקדם דרך המערגלות, המזכירות בצורתן מערוך גדול, בזכות כוחות החיכוך שמושכים אותו פנימה לתוך הגלילים. בתהליך זה קטן עובי החומר, אורכו גדל ורוחבו נותר קבוע.

אנחנו ב- י.ח.מ אלקטרומכניקה בע"מ, מחזיקים במכונות ערגול פחים מתקדמות, המסוגלות להתמודד עם כל סוגי הפחים החל מגודל 2000 מ"מ ועד עובי 6 מ' במיומנות ודיוק, דבר המבטיח לקהל לקוחותינו תכנון קפדני של הליכי ערגול הפח והמתכת בהתאם לדרישות הפרויקט.

 

ערגול פחים בטכנולוגיות מתקדמות י.ח.מ

 

במהלך ערגול הפח ניתן גם להוסיף חיזוקים ללוחות שלעיתים מכונים "פגמים" וכך להוסיף לתכונות המכאניות של החומר.

תהליך ערגול הפחים יכול להתבצע בטמפרטורות שונות, ומבדילים בתעשייה בין ערגול חם לערגול קר: בערגול חם תהליך ערגול הפח מתרחש בין בגלילים חמים בטמפרטורה גבוהה יותר, בעוד שהערגול הקר מיועד לקבלת דיוק עובי לוח מירבי בתוצר הסופי.